Additional information
| Brand | Poedagar |
|---|---|
| Model Number | PD993G-D |
| Band Color | Blue |
| Dial Color | Blue |
| Case Color | Black |
| Display Type | Analog-Digital |
| Case Shape | Square |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Length | 250mm |
| Item Weight | 81g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Calendar | Day / Date |
Reviews:
This product is good 👍
It's good
Awesome
Good watch
Very nice product
very nice product
Good
very rich and premium look
Good product









Absolutely brilliant watch.