Additional information
| Brand | Olevs |
|---|---|
| Model Number | OL9901M-2 |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Blue & Gold |
| Case Color | Black |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | double push button butterfly clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 41.5mm |
| Case Thickness | 13.5mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Length | 200mm |
| Item Weight | 133.5g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Mechanical Movement |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
Reviews:
Super se upar ⌚💫✌️
Good watch
Look's Eye catching
Nice
I gifted my man and he liked it very much
Overall good product hai, you can buy if you want it..
Very good
Nice product
Nice watch









Very nice and good looking