Additional information
| Brand | Olevs |
|---|---|
| Model Number | OL2926M-8 |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Black |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 43mm |
| Case Thickness | 13.5mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Length | 200mm |
| Item Weight | 123g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Rotatable |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | day and night indicator and 24 hour indicator |
| Calendar | Date |
Reviews:
Super
Simple luk best product to buy
Ito sooo good.
At this rate it's fantastic I love it must buy😊
Excellent watch
nice products
Ok
Long life
Really good 😊









Brand is always ultimate