Additional information
| Brand | Naviforce |
|---|---|
| Model Number | NF9242-B |
| Band Color | Green |
| Dial Color | Green |
| Case Color | Black |
| Display Type | Analog-Digital |
| Case Shape | Tonneau |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 43mm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Length | 260mm |
| Item Weight | 89g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | 24 hour indicator |
Reviews:
Good product
Must buy if u like formal casual watch
good product
Aww pretty good 😊
Watch is smart and good to give as a gift it also look nice ...
Super product
Very good product
Vintage
Good💝👍💞 Good









Nice watch this much price okk product