Additional information
| Brand | Timenter |
|---|---|
| Model Number | TM-106 |
| Band Color | Green |
| Dial Color | Green |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 21mm |
| Band Length | 200mm |
| Item Weight | 94g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Mechanical Movement |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
Reviews:
Whach is very good
Good product 🥰
Awesome
Good quality
Very good product
Its okh
1 year good quality
Good product
Nice and affordable









This products is amazing and very comfortable