Additional information
| Brand | Reward VIP |
|---|---|
| Model Number | RD83046M-A |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Case Color | Rose Gold |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 48mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 27mm*22mm |
| Band Length | 255mm |
| Item Weight | 126g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 3ATM |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | Mineral |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Date |
Reviews:
I think strap quality must be improved and it's bit small
This product is to good. Value for the money..I love this product
Good one by just loved it
It is a first that I liked it ❣️❣️
Good watch simple and nice looking
Nice
Good
Good quality product❤️
Nice .









Very good