Additional information
| Brand | Reward VIP |
|---|---|
| Model Number | RD833152M-B |
| Band Color | Grey |
| Dial Color | Silver |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 26mm*22mm |
| Band Length | 240mm |
| Item Weight | 98g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Calendar | Date |
Reviews:
Nice
Good for the price
Good
Super product
Nise
Very nice product
Very nice product
Awesome product
This product is to good. Value for the money..I love this product









Good design and good looking