Additional information
| Brand | Reward VIP |
|---|---|
| Model Number | RD81135M-C |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Silver |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | double push button butterfly clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 22mm*20mm |
| Band Length | 240mm |
| Item Weight | 150g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 3ATM |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Date |
Reviews:
Nice looking. And good in hand
it is best in prize and quality of products is very unique
Look fantastic and light weight
Nice good product of money.
Very nice watch ⌚ specially thanks for royal brands collection
Osm product with best price.
Good product
Fabulous
Great looking









Good