Specification
Additional information
| Brand | Reward VIP |
|---|---|
| Model Number | RD81064M-G |
| Band Color | Silver & Gold |
| Dial Color | Silver |
| Case Color | Gold |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Length | 240mm |
| Item Weight | 139g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 3ATM |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | Mineral |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Date |
Reviews:
Really great watch.
Look like nice for at Price
Nice
this product is very nice I like this product
Good
Looking very cool
Amezing look for watch
Awesome good quality
Good









Super and Beautiful