Specification
Additional information
| Brand | Reward VIP |
|---|---|
| Model Number | RD81009M-F |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Blue |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | push button folding clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Length | 220mm |
| Item Weight | 136g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 3ATM |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | 24 hour indicator |
| Calendar | Date |
Reviews:
Super product 😀😀😀😀😀😀😀😀😀🎁🌹
Awesome product..
Product was nice
Good
Good
Looking nice 💯
Nice watch. Looking very beautiful.greate quality
Good product
This product is awesome and it's looks is also awesome 👍









Looking great 👍