Additional information
| Brand | Poedagar |
|---|---|
| Model Number | E108G-I |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Blue |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog-Digital |
| Case Shape | Round |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 46mm |
| Case Thickness | 16mm |
| Band Width | 23mm |
| Band Length | 240mm |
| Item Weight | 160g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Day / Date |
Reviews:
Wow product nice quality
Nice buy
TX royal brands collection
Awesome product
Very very good
Fantabulous
awesome product and worth for money
Awesome 👍😎
Don't think twice Just take it....









Good product 🥰