Additional information
| Brand | Poedagar |
|---|---|
| Model Number | PD682G-J |
| Band Color | Blue |
| Dial Color | Blue |
| Case Color | Blue |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | double push button butterfly clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 47mm |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 21mm |
| Band Length | 220mm |
| Item Weight | 123g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Day / Date |
Reviews:
Good
Good watch
Good product 👍
Very nice 👍🏻
nice
Best in the price,,, Fantastic Look
Very smart watch
As expected very beautiful Do purchase
Great product.. received exactly as shown in the picture😊









Nice watch at this prices 👌.