Additional information
| Brand | Poedagar |
|---|---|
| Model Number | PD688G-E |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Blue |
| Case Color | Silver |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Round |
| Clasp | double push button butterfly clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 21mm |
| Band Length | 220mm |
| Item Weight | 121g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | day and night indicator and 24 hour indicator |
| Calendar | Day / Date |
Reviews:
veri nice
Awesome... .
Nice
Awesome one, looking gorgeous
Super se upar ⌚💫✌️
Very good watch at this price range.
Just grab it 😍
Good
Super watch. & perfect delivery









Nice product value for money...