- “Naviforce Branded Brown Color Watch For Men - NF8051-A” already exists in your wishlist
Additional information
| Brand | Naviforce |
|---|---|
| Model Number | NF9242-A |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Case Color | Black |
| Display Type | Analog-Digital |
| Case Shape | Tonneau |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 43mm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Length | 260mm |
| Item Weight | 89g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | 24 hour indicator |
Reviews:
Awesome 👏🏻 product
Nice look
very good
Best product 👌
Very good watch . I'm writing this review after using 9month .
Excellent product
GIVE PREMIUM OUALITY LOOK
Ok
Best quality









good pruduct