Additional information
| Brand | Naviforce |
|---|---|
| Model Number | NF8070-C |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Case Color | Black |
| Display Type | Analog |
| Case Shape | Tonneau |
| Clasp | Buckle |
| Band Material | Silicone |
| Case Material | Alloy case |
| Case Diameter | 43mm |
| Case Thickness | 16mm |
| Band Width | 26mm |
| Band Length | 260mm |
| Item Weight | 107g |
| Band Size | Men's Standard Size |
| Water Resistant Depth | 30m deep waterproof |
| Movement | Quartz |
| Glass Material | high hardness coated glass mirror |
| Bezel Function | Stationary |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Special Features | Glow In The Dark |
| Calendar | Date |
Reviews:
Nice looking
So good ...im so happy with this purchase.
Worth in product nice product
It's awesome
Super watch 😊 ❤️
Nice watch tq royal brands collection ❤️
Nice product
Super duper
Light weight and looks also very nice.









Good